خدمات 24 ساعته

02188741916

09128055149

آفریقای جنوبی

بینابال سیر

اطلاعات مورد نیاز آفریقای جنوبی

اطلاعات کلی

کشورآفريقاي جنوبي در جنوبي ترين نقطه قاره آفريقا قرار گرفته است. از شمال غربي با ناميبيا، از شمال با بوتسوانا و زيمبابوه ، از شمال شرقي با موزامبيك ، از شرق با سوازيلند همسايه بوده و همچنين اقيانوس هاي اطلس و هند از جنوب، جنوب غربي و جنوب شرقي آنرا احاطه كرده اند. كشوري تقريبآ كم آب، در طول ساحل شرقي گرم استوائي، داراي روزهائی گرم و شبهاي سرد مي باشد.

پايتخت آفريقاي جنوبي شهر پرتوريا است كه مقر دولت و مركز سياسي كشور مي باشد. پارلمان در شهر كيپ تاون و مركز قوه قضائيه شهر بلوم فونتن است.

پيروان تمام ادیان الهی در اين كشور وجود دارند. اكثريت مردم مسيحي (68درصد) هستند. اسلام (2درصد) هندو (5/1درصد) و اعتقادات بومي (5/28درصد) و يهود نيز داراي پيرواني هستند. بيش از يك ميليون نفر مسلمان در اين كشور وجود دارد كه به نسبت جمعيت، مشاغل دولتي مهمي را عهده دارمي باشند. طبق قانون اساسي جديد ، 11 زبان بعنوان زبان رسمي كشور به رسميت شناخته شده كه زبانهاي انگليسي و آفريكانس در سراسر كشور و بقيه زبانها در مناطقی كه اكثريت دارند رسمي مي باشند

پایتخت: پروتوریا

شهرهای توریستی: ژوهانسبورگ - کیپ تاون- سانسیتی

واحد پول: راند (ZAR)

زبان رسمی: آفریکانس

فاصله هوایی از تهران: 08:50 ساعت

اختلاف ساعت با تهران: ‎01:30

سان سیتی

سان سیتی یک مجتمع تفریحی در آفریقای جنوبی است که در ایالت شمال غربی (نورث وست) قرار دارد. مراکز دیدنی، ورزشی، بازی، زمین‌های گلف و ... اوقات دلپذیر و به یادماندنی را در این مجموعه برای بازدید کنندگان رقم می‌زند. شهر زیبای سان سیتی و شهر گمشده در قلب صحرا با امکانات تفریحی، زمین های گلف پهناور، حیاط وحش، قایقرانی و شنا (استان نورث وست) خاطرات فراموش نشدنی را بجا می گذارد .

سان سیتی در واقع یک شهر نیست بلکه مجتمع بسیار بزرگ توریستی است که در یک پروژه عظیم به صورت یک شهرک تفریحی در آمده است.در محدوده خارجی سایت به هیچ عنوان سان سیتی قابل رویت نیست.شهری بسیار امن که ۲۴ ساعت شبانه روز فعال و پراز سروصدای توریستهاست و در دل درختان انبوه پنهان شده است.محوطه آن مشتمل بر یک بلوار بسیار طولانی است که در تمام طول آن ایستگاه های اتوبوس و مونوریل وجود دارد که به صورت رایگان مسافران را در هر موقع از شبانه روز به هر نقطه دلخواه سانسیتی منتقل میکند.

کیپ تاون

کیپ تاون دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ شرقی است. این شهر از نظر نظام اداری قانون گذاری در آفریقای جنوبی مرکزیت ویژه ای دارد. این شهر در جنوب غربی کشور در کنار دماغه امید نیک و دقیقاٌ در جنوبی ترین بخش های قاره آفریقا قرار گرفته است. کیپ تاون برای بندر معروفش و مراتع و پوشش گیاهی اش و صنعت توریسم شهرت جهانی دارد. مزارع این شهر نیز دارای شهرت جهانی است و در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور آفریقای جنوبی است و مردم آفریقای جنوبی به این شهر علاقه ای وافر دارند. در کیپ تاون نصف ساکنان رنگین پوست هستند بیشتر بقیه سیاه افریقایی متعلق به گروه نژادی خوسا یا اروپایی تبار هستند.

اسکله های جالب و بندر طبیعی به شهر اهمیت فراوانی در امر کشتی سازی و مرکز داد و ستد داده است این شهر ساختمان های زیبا دارد که شامل خانه های پارلمان و چندین موزه , کلیساهای جامع و یک مسجد رصدخانه سلطنتی و دانشگاه کیپ تاون می باشد .

کیپ تاون مترو ندارد ولی به جای آن از سیستم تراموایی قوی و کارآمد بهره مند است که تقریباً‌ همه نقاط شهر را پوشش میدهد و تنها فرودگاه دولتی این شهر در 17 کیلومتری شمال کیپ تاون واقع شده است.

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ كه به ايگولي يا جوزي و همچنين ژوبورگ نيز شناخته مي شود يكي از بزرگترين شهرهاي آفريقاي جنوبي است.

اين شهر با موزه ها ، پاركها ، گالري هاي نقاشي وديدني هاي بسيار و همچنين معادن عظيم طلا در كمتر از يك قرن از يك كمپ كوچك به شهري بزرگ تبديل شده و خواستگاه بسياري از گردشگران است.

با برگزاري جام جهاني 2010 و و جود دو استاديوم بزرگ در اين شهر ، توجه بسياري از گردشگران معطوف اين شهر گرديد.

در آفریقای جنوبی یك عبارت قدیمی است كه مي گويد زندگی شروع می شود و پایان می پذیرد در ژوهانسبورگ، شهر طلا و خوشحالی ، به همین دلیل ژوهانسبورگ در قلب بسیاری از مردم آفریقای جنوبی جای گرفته است.

بینابال

حکیم غرب بعد از اشرفی اصفهانی نبش بلوار اباذر ساختمان سپید پلاک1 طبقه همکف غربی

بینابال

02188741916

09128055149

بینابال

bina.bal@yahoo.com

پشتیبانی