خدمات 24 ساعته

09906500125

09121396022

شهر باکو

بینابال سیر

وضعیت جغرافیایی کشورجغرافیا:

این کشور از کشورهای نفت خیز دنیا است و نفت بخش بزرگی از اقتصاد آن را تشکیل می دهد. باکو، پایتخت و بزرگترین شهر کشور آذربایجان است. باکو در سواحل غربی دریای خزر واقع است، بالغ بر 3000000 نفر جمعیت دارد و قدمت آن به بیش از 1000 سال می رسد. باکو دارای سه قسمت و به 12 منطقه تقسیم میگردد.ویژگی فرهنگی و جمعیتی کشورجمعیت:

جمعیت جمهوری آذربایجان بر اساس آمار 2015 نزدیک به 10000000 نفر می باشد.آب و هوای کشوروضع آب و هوا:

جمهوری آذربایجان دارای چندین نوع اقلیم آب و هوایی متنوع می باشد. درجه هوای متوسط در مناطق جلگه‌ای شمال و شرق کشور تا ۶ درجه سانتیگراد در زمستان و ۲۶ درجه سانتیگراد در تابستان می‌‌رسد، در حالیکه در مناطق کوهستانی غربی (قره باغ) زمستانها تا 12- درجه در زمستان و ۱۲ درجه سانتیگراد در تابستان می‌‌رسد. بطور کلی شمال و شرق کشور دارای آب و هوای نسبتاً خشک و کوهستانی است در حالیکه منطقه جنوب شرقی آب و هوای مرطوب و ملایمی دارد. مناطق غربی شامل قره باغ و نخجوان نسبتاً مرطوب و کوهستانی هستند. مناطق مرکزی شامل جلگه‌های وسیع مستعد کشاورزی بوده و توسط رود کر سیراب می‌شوند.اطلاعات عمومی کشورموقعیت و وسعت:

کشور آذربایجان در شمال ایران واقع و با کشورهای روسیه، گرجستان، ترکیه، ارمنستان، ایران و دریای خزر همسایه است. وسعت جمهوری آذربایجان 86 هزار کیلومتر مربع می باشد.

منطقه زمانی: 4+ ساعت جهانیصنایع دستی و سوغاتی کشورصنایع دستی مهم: فرش، ورنی، چرم و ...

سوغاتی: باقلوای مخصوص، شکلات متنوع و ...رستوران و منوی غذایی کشورغذای های مهم:

کشور آذربایجان از کیفیت و تنوع غذایی بسیاری بهره مند است به طوری که بسیاری از افراد آنجا را با غذاهای لذیذ آن می شناسند و همچنین برخی از کمپانی های معروف جهان مانند McDonald آنجا شعبه دارند. قابل ذکر است که هزینه غذا (و در کل سایر هزینه ها) در کشور آذربایجان، به نسبت کشور ما ارزان تر می باشد.اقتصاد و درآمد کشوراقتصاد منطقه:

اقتصاد آذربایجان بیشتر به صنعت نفت وابسته است، اما در سالهای اخیر صنعت توریسم نیز پیشرفت چشم گیری داشته است.راهنمای سفر به کشورراهنمای مسافرت:

برای سفر به آدربایجان راههای مختلفی وجود دارد.

1- زمینی (از طریق آزانسهای مسافرتی معتبر)

2- ماشین شخصی (گواهینامه بین المللی و کاپتاژ وسیله نقلیه لازم می باشد)

3- هوایی (با هواپیمایی ایران ایر و آزال آذربایجان)

4- دریایی (از طریق بندر انزلی و نوشهر)

کد مخابراتی کشورکد تلفن: آذربایجان 00994- شهر باکو 012- شهر نخجوان 0136- شهر گنجه 022 کد اینترنتی: az

بینابال

حکیم غرب بعد از اشرفی اصفهانی نبش بلوار اباذر ساختمان سپید پلاک1 طبقه همکف غربی

بینابال

09906500125

09121396022

بینابال

bina.bal@yahoo.com

پشتیبانی