خدمات 24 ساعته

09906500125

09121396022

شهر مسکو

بینابال سیر

مکان های دیدنی مسکو

مسکو

مسکو (به روسی: Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر فدرال روسیه است. شهر مسکو با قدمتی تقریباً ٩٠٠ساله و تاریخ بنای آن به سال 1147 میلادی می رسد و در زمرۀ زیباترین و غنی‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. معماری زیبای شهر، وجود موزه‌ها، پارک‌ها و تئاترها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های متعدد، وجود متروی کهنسال و خیره‌کننده، رودخانۀ با عظمت و زیبای مسکو که از جای جای شهر عبور می‌کند، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این شهر را به یکی از جذاب‌ترین شهرهای توریستی جهان مبدّل سازد.

این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

مسکو با جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر مساحتی بیش از یکهزار کیلومتر مربع دارد.مسکو کاملاً مسطح می باشد و دارای علائم شهری بسیار نادر می باشد که 7 خواهران استالین می توان جزئی از آنها دانست. این ساختمان های بزرگ و با ابهت در زمان استالین ساخته شده اند که دانشگاه مسکو و وزارت خارجه از آن تعداد هستند. متروی مسکو که زیباترین متروی جهان است در سال 1930بنا گردیده و ایستگاه های آن همانند کاخ های سلطنتی و سالن های آن درباری می باشد.مسکو همچنین دارای رودخانه های فراوان با کشتیهای مسافربری مشغول به کار می باشند که شب ها مناظر بسیار زیبائی را بوجود می آوردند.

موزه‌های شهر مسکو

موزۀ کاخ کرملین

هسته مركزي شهر مسكو ارگ يا كرملين آن است كه در قرن پانزدهم در كرانه شمالي رود مسكو ساخته شده و شامل تعدادي كاخ و كليسا است. كرملين مثلث ‎شكل با جهت شمالي داراي ضلع‎هايي به طول ٧۵٠ متر است. كرملين را واقعاً مي‎توان از هر نظر، سمبوليك، تاريخي، استراتژيكي و قلب مسكو ناميد. بزرگترين كليساي كرملين مسكو، كليساي جامع اوسپنسكي است كه در طي سال‎هاي ١۴٧۵تا ١۴٧٩ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاري مي‎كردند. احداث كرملين در تاريخ ١٩ژوئيه سال ١۴٨۵پايان يافت. ابتدا ديوار آجري كرملين در كنار رودخانه مسكو بنا شد، تمام عمليات ساختماني ١٠سال بطول انجاميد.

لازم به يادآوري است كه كرملين جديد را بر روي كرملين قديم كه از سنگ سفيد بود بنا كردند. ديوارهاي قبلي را در حد امكان باقي گذاشتند فقط دور آنها را ديوارهاي آجري كشيده و آنها را بلندتر و ضخيم‎تر و محكم‎تر كردند. كاخ بزرگ كرملين در سال ١٨۴٩شكل كنوني را كسب كرد. كاخ جديد بطول ١٢۵متر بود و داراي ٧٠٠ اتاق از جمله آپارتمان‎هاي شخصي خانواده شخص اول كشور بود. در سال ١٩٦١عمارت جديدي به كرملين اضافه شد- كاخ كنگره‎ها. از كاخ كنگره‎ها براي اهداف گوناگون استفاده مي‎كنند. براي اجراي نمايش‎هاي تئاتري و جشن‎هاي عمومي. سالن بزرگ آن براي ٦هزار نفر درنظر گرفته شده است. وسايل صوتي براي ترجمه بيش از ٢٩زبان در اين كاخ نصب شده‎اند. بالشوي تئاتر، باله و اپرا روي صحنه كاخ كنگره‎ها به نمايش مي‎گذارد.اين كاخ داراي ٨٠٠ اتاق جداگانه از جمله سالن‎ها، رخت‎ كن، راهرو و اتاق‎هاي اختصاصي براي اعضاي شخص اول مملكت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هايي براي خدمه فني است. براي ساخت اين كاخ فقط ١٦ماه وقت صرف شد و جايزه لنين به طراحان و معماران آن تعلق گرفت. كرملين جايي است كه تمام راه‎هاي روسيه به آنجا ختم مي‎شود.

وبسایت: http://www.kreml.ru

تلفن: 2214720

روزها و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت10صبح تا 17ظهر)

خانه-موزه الکسی تولستوی

تلفن: 2900956

روزها و ساعات بازدید: چهارشنبه تا یکشنبه

وبسایت: http://lit.1september.ru/2003/42/7.htm

موزه هنرهای تزئینی، تجربی و ملی

تلفن: 9237725 فکس:9230620

روزها و ساعات بازدید: سه‌شنبه و پنجشنبه از ساعت12:30ظهر تا20 عصر، دیگر روزها از ساعت10صبح تا 18 عصر، روز جمعه تعطیل می‌باشد.

موزه هنرهای تجسمی پوشکین

تلفن:2037998- 2039578

روزها و ساعات بازدید: یکشنبه و سه‌شنبه از ساعت 10صبح تا 19عصر

سایر موزه‌ها:

موزه خودرو و موتور سیکلت

موزه معماری

موزه مترو مسکو

موزه سینما

موزه ساخارف

موزه آندری روبلف

موزه انسان شناسی

موزه تائتر باخروشین

موزه تالار اسلحه

موزه پلی تکنیک

موزه مرکزی انقلاب اکتبر

موزه چخوف

موزه- خانه پوشکین

موزه داروین

موزه دولتی تاریخی روسیه

موزه جنگ برودینو

موزه مرکزی لنین

موزه – خانۀ ماکسیم گورکی

موزه – خانۀ داستایفسکی

موزۀ یادمان‌های فضایی

موزۀ نیروهای مسلح

خیابان‌ها و میادین دیدنی

خیابان آربات

میدان سرخ

کاخ کرملین

خیابان وارواریکا

خیابان تورسکایا

کلیساهای تاریخی شهر

کلیسای واسیلی مقدس

کلیسای عیسی منجی

كليساي‌ جامع‌ پوكروفسكي‌

كليساي‌ ترائيتسا در منطقه‌ نيكتينسكي

كليساي نوودويچي

بینابال

حکیم غرب بعد از اشرفی اصفهانی نبش بلوار اباذر ساختمان سپید پلاک1 طبقه همکف غربی

بینابال

09906500125

09121396022

بینابال

bina.bal@yahoo.com

پشتیبانی