خدمات 24 ساعته

09906500125

09121396022

جزیره ی بالی

بینابال سیر

معرفی جزیره+جاذبه های گردشگری

معرفی

بالی، جزیره‌ی خدایان، جزیره کوچکی از بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان و بزرگ‌ترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است. از این رو آب و هوایی بسیار متفاوت دارد.

این جزیره جمعیتی بیش از سه میلیون نفر داشته است که اکثر آن‌ها اهل اندونزی هستند اما در سال‌های اخیر به دلیل رشد فراوان صنعت گردشگری بسیاری از استرالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت کرده اند.این جزیره از لحاظ آتش‌فشانی فعال است و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است. اما معروف‌ترین آتشفشان آن، آتشفشان کوه گودان آگانگ بوده که «مادر کوه»ها نامیده می‌شود. این کوه، آتشفشانی فعال است و ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰۰ متر دارد.بزرگ‌ترین شهر و مرکز اداری این جزیره نیز شهر دنپازار است که حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره‌ی اندونزیایی بالی دارای گنجینه‌های بسیاری همچون طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع و دنیای منحصر به‌ فرد زیر آب، شالیزار‌های پلکانی برنج، رود‌ها و آبشار‌ها است. اما گنجینه‌ی ویژه‌ی جزیره بالی سنت‌ها و رسوم این جزیره است که در قبال فستیوال‌های گوناگون پذیرای گردشگران است.

موزه‌ی بالی

این موزه یکی از بهترین دیدنی‌ها در اندونزی است و مجموعه‌ای با‌شکوه از حکاکی‌های مزین، ماسک‌های نقاشی شده، عروسک‌های خیمه ‌شب ‌بازی، ظروف سفالی و بسیاری دیدنی‌های دیگر است.

معبد مادر

معابد بالی مانند معبد مادر که در منطقه‌ی باساکی قرار گرفته و بزرگ‌ترین معبد هندو در بالی محسوب می‌شود، یکی از مکان‌هایی است که حتما باید از آن دیدن کنید. معبد مادر در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا و در کوهپایه‌ی آتشفشان آگونگ قرار دارد. این معبد مقدس‌ترین معبد هندو در بالی است. هندو‌ها قدیمی‌ترین معبد است.

سواحل نوزا دوآ

با ورود به این جزیره از دنیای روستایی بالی خارج و به جهانی پر زرق و برق و لوکس که بزرگ‌ترین و بهترین هتل‌های جهان را در خود جای داده است، وارد خواهید شد. در اینجا رستوران‌های مجلل، کشتی‌های تفریحی بسیار لوکس، زمین‌های گلف در هتل‌هایی مجلل پذیرای شما خواهند بود. این سواحل از زیبا‌ترین سواحل جهان بوده و در جهان در رده‌ی پنجم قرار دارد. معبد زیبای اولا واتو نیز در این شبه جزیره زیبا قرار دارد.

اوبُد

این منطقه که شامل روستا‌ها و محلات مسکونی متعدی است بسیاری از زیبایی‌های جزیره‌ی بالی را در خود جای داده است. این زیبایی‌ها شامل جنگل میمون‌ها، دریاچه‌ی براتان، معبد آبی اولون دانو، غار فیل‌ها، معبد‌های باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی، موزه‌ها و خانه‌ی هنر است. البته بازدید از همه‌ی قسمت‌های این منطقه بدون راهنما میسر نیست.

آتشفشان کینتامانی

در روستای کینتامانی دریاچه‌ی بسیار زیبای باتور و آتشفشان کینتامانی به چشم می خورد. جالب است بدانید که این آتشفشان هنوز فعال بوده و بومیان این منطقه از گدازه‌ها و سنگ‌های سرد شده‌ی این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده می‌کنند. از دیگر دیدنی‌های این منطقه، می‌توان از غار خفاش‌ها نام برد.

همچنین بسیاری مناطق دیدنی و زیبای دیگر در این جزیره هستند که بازدید از آن‌ها قطعا سفری منحصربه‌فرد را رقم خواهد زد.

بینابال

حکیم غرب بعد از اشرفی اصفهانی نبش بلوار اباذر ساختمان سپید پلاک1 طبقه همکف غربی

بینابال

09906500125

09121396022

بینابال

bina.bal@yahoo.com

پشتیبانی